Do Havlíčkova Brodu a zpět

Prosinec 4, 2019
Zlín je patnáctá pobočka!
Listopad 26, 2019
Letem světem s Faency Fries #1
Leden 2, 2020

 
Uplynul již více než měsíc, co náš tým přijal pozvání na 29. Bramborářské dny
v Havlíčkově Brodě
. Každoročně se na této akci setkávají zástupci odborné veřejnosti, pěstitelé a zástupci veřejného sektoru, aby společně zhodnotili nejen uplynulou sezonu, ale probrali také novinky, které se týkají naší nejoblíbenější komodity.

Že jsou brambory věda tvrdíme pořád. Existence Českého bramborářského svazu
a Výzkumného ústavu bramborářského v Havlíčkově Brodě tomu jen přidává na váze. Tyto dvě instituce stojí za pořádáním Bramborářských dnů, ze kterých se stala podzimní tradice všech, kteří to s brambory "myslí vážně".
 

 
 

 
A jak to na takových Bramborářských dnech vypadá? V prostorné vstupní hale jsou úhledně uspořádány stoly různých vystavovatelů, kteří prezentují různé odrůdy, výrobky z brambor, nebo produkty z kraje Vysočina. Jsme přeci jen v oblasti, kde se brambory berou jako rodinné stříbro. U dalšího stánku byla připravena také degustace - různé odrůdy jsou uvařeny, nakrájeny a připraveny k ochutnání.

Program dne byl nabitý, čekalo nás několik přednášek. Od toho, jak to vypadá s letošní úrodou brambor, přes prezentaci náměstka ministra zemědělství, až po výsledky kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V sále se nacházelo více než 300 návštěvníků. Někteří v oblecích, jiní v montérkách, protože ještě ráno byli na poli. V sále bylo cítit, že všichni jsou zvědaví na to, co se ten den bude probírat.
 

 
 
 
 

 
Obzvlášť inspirativní byla řeč ředitele VÚBHB, Ing. Jaroslava Čepla, CSc., který nemluvil jen o radostech a strastech všech pěstitelů v první polovině letošního roku, ale snažil se zvednout náladu celého sálu svými pozitivními příběhy o bramborách a jak je on sám vnímá. Svou řeč zakončil krátce a výstižně: "Mějte rádi brambory, podporujte brambory," což je u nás od té doby jasným heslem.

Mít kvalitní brambory je náročné a vyžaduje to silné partnery, kteří nám pomáhají.
My ve FÆNCY FRIES děláme vše proto, abychom měli nejsilnější vztah právě s naším dodavatelem brambor. Společně investujeme mnoho energie a času do vývoje
a zlepšení, abychom si byli jisti, že naše brambory si udrží konzistentní kvalitu po celý rok. Je to překážkový běh na dlouhou trať, o kterém vám napíšeme zase někdy příště.