Připravte si dipy jako z Fæncy Fries

Březen 25, 2020
Článek
Letem světem s Faency Fries #3
Březen 4, 2020
Ještě jsme tady!
Duben 21, 2020

 
Originální dipy mají ve Fæncy Fries své místo a bez nich by naše hranolky nechutnaly tak výjimečně. Od března jsou bohužel dveře našich poboček zavřené. A když nemůžete vy do Fæncy Fries, musí Fæncy Fries za vámi. Přečtěte si, jak připravit dva dipy, které jsme vám představili ze začátku tohoto roku. Zvládnete to levou zadní. Jdeme na to!
 

 
 

 

Tisíc Ostrovů


Tento dip u vás slavil velký úspěch a aby ne. Oblíbili si ho již miliony lidí po celém světě a stal se také nedílnou součástí některých jídel, jako např. reuben sendvič. Příprava vyžaduje jen pár základních surovin, takže si ho hravě připravíte doma. Veřejně známý recept jsme několikrát vyzkoušeli a upravili tak, aby jeho chuť vyhovovala každému.

Na jednu tubu dipu (cca 650 g) si přichystejte:

550 g majonézy
75 g kečupu Heinz
30 g červené cibule
30 g okurkového relishe (lze nahradit nakrájenými nakládanými okurkami)
1 čaj. lžička citronové šťávy
1/2 čaj. lžičky sladké papriky
1/2 čaj. lžičky soli

Všechny suroviny smícháme dohromady a směs následně rozmixujeme tyčovým mixérem. Výsledek nemusí být úplně hladká hmota, malé kousky cibule a okurky jsou dokonce žádoucí.
 

 
 

 

Hráškovo - bazalkový dipDruhý recept, o který se s vámi podělíme, je hráškovo-bazalkový dip. Evokuje v nás jaro, svěžest a zajímavou kombinaci chutí. Pokud ho budete připravovat pro vegana, není nic jednoduššího, než zaměnit majonézu za sojanézu. V obou případech chutná naprosto božsky. Původně jsme tento recept plánovali jako limitku na Den sv. Patrika (17. 3.), ale stejně jako tvůrci nové Bondovky, jsme uvedení museli odložit o pár měsíců. Tak snad nám Spojené království dá nějaký další důvod ho znovu uvést.

Jedna tuba (cca 650 g) bude vyžadovat následující ingredience:

200 g hrášku (čerstvý / rozmražený / z plechovky)
20 g bazalkového pesta
400 g majonézy (případně sojanézy)
1 čaj. lžička guarové gumy (dle potřeby na zahuštění). Guma je dostupná v obchodech se zdravou výživou nebo ve vybraných lékárnách.


Nejprve si rozmixujeme hrášek, tentokrát co nejvíce to půjde. Přimícháme majonézu (případně sojanézu), pesto a do výsledné směsi přidáme dle potřeby guarovou gumu (pokud je dip příliš řídký)
 

 
 

 
Těšíme se, že naše recepty vyzkoušíte a dáte nám vědět, jak se vám doma dipy povedly. Kterému ze speciálních dipů se máme podívat na zoubek příště? Nějaké návrhy?