Letem světem s Faency Fries #3

Březen 4, 2020
S hranolky na sjezdovce
Únor 11, 2020
Připravte si dipy jako z Fæncy Fries
Březen 25, 2020

 
Rozhodli jsme se, že si jaro a teplé počasí lehce přivoláme. Budeme k tomu potřebovat jen pár ingrediencí. Barvy, správné koření a špetku exotiky. Proto tentokrát nakoukneme do blízkovýchodní a africké kuchyně. Rádi zkoušíme nové chutě a v těchto teplých krajinách o ně rozhodně není nouze. Také jsme vyslyšeli vaše přání a dva ze čtyř speciálních dipů měsíce budou veganské! Tak se rychle začtěte, ať víte, co vás čeká.
 

 
 

 

Hummus: Zdravá pochoutka


V jednoduchosti je krása. A své o tom ví i naše hranolky. Proto jsme tentokrát sáhli po nenáročném, zdravém, ale chutném hummusu! Nečekejte žádnou nudu. Chuť našeho hummusu je, troufneme si tvrdit, naprosto vyšperkovaná (a veganská). Skládá se z cizrnového pyré s tahini pastou, česneku a zbytek už jsou naše tajné ingredience. Klasický hummus pochází z Blízkého východu a svou oblíbenost získal díky kvalitnímu složení i zdraví prospěšným složkám. A co vy? Také patříte k milovníkům této pochoutky?
 

 
 

 

Pálivá fazole: Netradiční kombinace


Změna je život, a proto naši nabídku obohatíme o další veganský dip! Pojmenovali jsme ho Pálivá fazole a rozhodně stojí za ochutnání. Skládá se z rajčat, fazolí, česneku a trošky chilli. Ale vůbec se této kombinace nebojte. Ač se možná nejedná o typický dip, můžeme vám slíbit, že si jeho nezaměnitelnou chuť zamilujete. Samotná fazole pochází z tropických oblastí Ameriky a patří mezi jednu z nejoblíbenějších luštěnin.
 

 
 

 

Maroko dip: Dotek slunce


Marocké království si jednoznačně zaslouží svůj vlastní a královský dip. Nic nemůže naše hranolky lépe povznést na vyšší úroveň, než neodolatelná žluto-oranžová barva, chutě papriky, kurkumy a dalších koření. Při tvorbě tohoto dipu jsme se nechali inspirovat sluncem zalitým Marokem, jeho divokou přírodou, rozlehlými pouštěmi a neodolatelnými plážemi. Vodopády ani tropický den vám slíbit nemůžeme, ale porci exotiky na hranolku ano!
 

 
 

 

Dip s TABASCO® Red omáčkou: Poctivého nepálí


Originální Tabasco omáčka spatřila světlo světa v USA už roce 1868 a od té doby si vydobyla své místo na výsluní. Nás baví nejen její chuť a ostrost, ale její jednoduchost, neboť se dá krásně kombinovat se spoustou pokrmů. Jako třeba právě s našimi hranolky! Dip s TABASCO® Red omáčkou je postaven na majonézovém základu, který doplňují rajčata, česnek a dijonská hořčice.
 

 
 

 
Chilli papriček se přes zimní období rozhodně nebojíme, toho jste si rozhodně všimli. Protože rukavice s čepicí nezahřejí váš žaludek tak jako náš ostrý dip. Ale to nejžhavější už máme za sebou. Myslíme totiž i na ostatní zákazníky. Tak schválně, kdo uhádne, do jaké světové kuchyně jsme ještě nezabrousili?