Vítejte v příbramské pobočce!

Červenec 29, 2020
Dip s TABASCO® Green Pepper Sauce
Červenec 8, 2020
Dip s TABASCO® Red Pepper Sauce
Srpen 11, 2020
 

Faency Fries jsou jako jedna velká rodina. Každá rodina se časem rozrůstá a patnáctou pobočkou se v červnu 2020 stala středočeská Příbram. Stojí za ní David Beneš, zkušený podnikatel v gastronomii, který chce Středočechům dokázat, že kvalitně připravené hranolky z tuzemských brambor mohou chutnat světově. Davida jsme se zeptali na několik jednoduchých otázek a na konci vás od něj čeká jedno malé překvapení.

 
 
Davide, jak jste se o Faency Fries dozvěděl a co vás přesvědčilo se pustit právě do přípravy hranolků?

O konceptu Faency Fries vím od jeho počátků, stejnou dobu znám i jeho zakladatele. Moje idea byla otevřít pobočku hranolkárny na malém městě. Ale až ve chvíli, kdy budu cítit, že je správný čas a že mám klíče od správného místa pro tento koncept. Chtěl jsem i lidem z malého města přiblížit prémiový produkt, který bude připravován na profesionální úrovni a s použitím moderních technologií. Tím že mám velké zkušenosti z gastronomie a pohybuji se v tomto prostředí už od roku 2009, věděl jsem přesně co chci. To že Faency Fries na českém trhu už několik let úspěšně fungují a rozšiřují se, mě usvědčilo v tom, že to bude krok správným směrem a odpadne tak zdlouhavé testovaní atd. Celé mi to do sebe krásně zapadlo až když jsem našel perfektní místo, naprosto ideální pro tento koncept. Prostor pobočky prošel náročnou a zdlouhavou rekonstrukcí, ale stálo to za to. Pobočka je v mých očích perfektní i díky nové zahrádce, kterou jsme nedávno otevřeli. Zákazníci se vracejí a jsou spokojeni. Mám pocit z dobře odvedené práce celého teamu a přál bych to každému, kdo se v gastronomii pohybuje.
 
 
 
 
Vzpomenete si, kolik vám bylo, když jste hranolky ochutnal poprvé?

Bylo mi okolo 8 let, běhal jsem závodně biatlon a vždy když se trénink chýlil ke konci, těšil jsem se, že si dojdu na jeden kelímek hranolků s tatarkou. Miloval jsem to jako dítě a byla to motivace řádně se odměnit za dobrý trénink.
 
 
Vysvětlíte nám, proč jste si vybral právě Příbram? Co vás vedlo k tomuto rozhodnutí?

Narodil jsem se v Praze, ale má manželka Alžběta pochází z Příbrami. Právě jí bych chtěl tímto poděkovat za trpělivost a péči o naší rodinu v době, kdy pobočka vznikala. Bylo to náročné období, do toho přišla pandemie a spousta překážek, které nebylo lehké překonat. V Příbrami žijeme, vychováváme zde dceru a syna. Máme to tu opravdu moc rádi. Hledal jsem koncept pro malé město, který by zde mohl fungovat a já bych nemusel jezdit každý den do Prahy. Cílem bylo nastavit profesionální standart tak, jak jsem tomu zvyklý z Prahy u jiných konceptů.
 
 
 
 
Jak dlouho trvala cesta k Faency Fries? Od prvotního rozhodnutí až do otevření a prvního nahřátí fritézy?Cesta k Faency Fries netrvala tak dlouho, neb jsme o sobě se spolumajiteli vzájemně věděli a vše de facto stálo na mém rozhodnutí a najití správného místa. Výběr místa je strašně důležitý. Každý zákazník, který se vrátí je pro mě opravdu velmi cenný. Nebudu přehánět, když řeknu, že mám vždy chuť každému ze srdce poděkovat, neb si toho , že se vrací opravdu vážím. Takže děkuji, opravdu, upřímně a vážně!


Hranolky z Faency Fries by nebyly tím čím jsou bez dipů. Co vy? Máte nějakého oblíbence, na kterého nedáte dopustit?

Přiznám se, že nejraději mám kari dip.
 
 
Vraťme se k místu, kde vyrostla nejnovější pobočka Faency Fries. Tvrdil jste, že lokace je alfou i omegou úspěšného restauračního provozu. Povíte nám prosím něco více o tom, kde se pobočka nachází?

Najít vhodné místo byl opravdu oříšek. Sháněl jsem takové, které bude mít atmosféru, kam se budou chtít zákazníci vracet a užít si chvíli klidu. Vychutnat si hranolky a posedět s kamarády. Prostor na adrese Edvarda Beneše 321 vše splňoval do posledního puntíku. Velká prodejní plocha, velkorysé zázemí, přípravna s pultem pro mytí. Najít něco takového a máte vyhráno. Je to samozřejmě vždycky riskantní - jakmile začnete stavět, najedou slyšíte od každého názor a spousta z těchto názorů se velmi odlišuj.


Co je podle mě důležité, je zachovat si chladnou hlavu a jít si za svým cílem. V tom musíte mít od začátku jasno a nenechat se příliš ovlivňovat. Ale zpět k prostoru - jeho rozvržení bych neměnil, ale jeho stav před rekonstrukcí už tak perfektní bohužel nebyl. Opravit jsme museli vše - od podlahy po strop, kompletně. Stálo nás to spoustu energie a času. Ale jak jak jsem již zmínil, vše to kompenzuje skvělý obchodní prostor a nádherná zahrádka. Odpoledne disponuje chladivým stínem z nedalekých stromů. Ideální pro odpočinek a něco dobrého k tomu.

Krásný prostor, kvalitní produkt a drive dělat věci jinak. Zdá se, že máte všechny atributy k úspěchu. A co váš cíl v Příbrami? Máte nějaký?

Byl bych velmi rád, když by nás měli zákazníci za love brand, pravidelně se vraceli a vnímali nás jako kvalitní rychlé občerstvení a profesionálně řízený podnik. Velmi mi na tom záleží a myslím, že aktuálně to takto opravdu je a mám z toho velkou radost a zároveň respekt. A plány do budoucna? Prozradím, že připravujeme food truck, který určitě budeme chtít umístit na lokální akce.
 
 
 
 
Pro někoho z Příbrami, kdo u vás ještě nebyl - jaká jsou vaše největší lákadla? Na co jste opravdu pyšný?

Příbramská pobočka je nadstandardně velká a zákazníci tu najdou vždy dost prostoru. Již zmiňovaná zahrádka, možnost rychle zaparkovat kousek od provozovny (nakoupit a odjet, takový pit stop). Jako pozitivum vnímám i fakt, že jsme kousek od sportovní haly a kousek od Nováku.

Hned od začátku používáme profesionální výčepní zařízení na limonády a piva. Ta hrdě odebíráme z malých lokálních pivovarů. Skvělá odezva ze stran zákazníků mě jen utvrzuje, že nabídnout zákazníkům skvělý a dostupný produkt k jídlu a pití během pár minut byl krok správným směrem.

Na začátku jsme slibovali překvapení. Pro ty, kteří to dočetli až sem nakonec - prozradíte o co se jedná?

Město Příbram nás od začátku podporuje. Během pár týdnů vyjde kompletní prezentační materiál města a v něm se budou prezentovat také příbramské gastro podniky. My i ostatní zmínění budeme po předložení kupónu dávat slevu 20 % na celý nákup. Takže věřím, že se naše zákaznická základna zase o něco rozroste a provozovna půjde pořád dopředu. Pro mě osobně to opravdu hodně znamená.